V Opavě jsme byli blízko překvapení

Desáté kolo Kooperativa NBL zavedlo SLUNETU na horkou palubovku Opavy. Ústí jelo na druhou stranu republiky povzbuzeni domácí výhrou a chtěli zkusit zaskočit domácí, kteří měli v nohou středeční zápas Euro Cupu.

Duel začal hodně ofenzivě a výsledek první čtvrtiny 26:19 je všeříkající. Jenomže v druhém dějství domácí ještě více zatopili pod kotlem spustili ofenzivní show, jejíž hlavním bodem byly tříbodové střely. A i když SLUNETA držela ofenzivní tempo, domácí měli přece jenom navrch do šaten se šlo za stavu 63:54.

Pokud chtěli Ústečtí pomýšlet na překvapení, bylo potřeba zastavit ofenzivu domácích a to se dokonale povedlo ve třetím desetiminutovce, kde SLUNETA dovolila Opavě pouhých 7 bodů a Slezané byli hodně zaskočeni, takže ani obrana jim tolik nefungovala jako normálně a po 30 minutách trochu nečekaně vedla SLUNETA 70:76.

Vyrovnaný stav trval i v průběhu posledního dějství a vše směřovalo k vyrovnané koncovce. V té se hosté bohužel dopustili několika chyb a domácí je potrestali trojkou a nakonec si dokráčeli pro vítězství 102:94 a SLUNETA tak odjíždí s prázdnou.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 102:94 (26:19 63:54 70:76)
Body domácí:
Mokráň 21, Bassett 19, Šiřina 17, Jurečka 14, Slavík 12, Kvapil 10, Farský 7, Dragoun 2
Body hosté: Pecka 27, Hicks 19, Svejcar 17, Dailey 12, Martin 9, Johnson a Karlovský po 4, Haiblík 2
Trojky: 27/12 – 19/7
Trestné hody: 31/26 – 19/15
Doskoky: 29 - 36
Osobní chyby: 22 - 29